Возачот на “Струмица експрес“ следел автомобил што ја игнорирал рампата? (видео)


Сите патници што беа повредени во тешката сообраќајна несреќа, кога воз удри во патнички автобус, завчера на половина пат меѓу Велес и Штип, се подобро. Дел од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Подобрена е здравствената состојба на пациентката што беше згрижена на КАРИЛ, повредена во сообраќајната несреќа што се случи завчера кога воз удри во автобус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Три дена по стравотната сообраќајна несреќа, во која при судир на автобус и воз беа повредени 32 лица, патниците што имаа потешки повреди и беа сместени на ...
| | веќе видена | слични

Се подобрува здравствената состојба на најтешко повредената пациентка во несрежата кај Сарамзалино. Од КАРИЛ е префрлена на Клиниката за неврохирургија. - Таа ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на осумтемина повредени во несреќата кај Лозово, кои се сместени на хируршките клиники во Скопје се подобрува, соопшти министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 524 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 278 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Светската здравствена организација свикува група водечки експерти на итен состанок за да разговараат за тековната епидемија на мајмунски сипаници. Според ...
сите 396 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возачот на “Струмица експрес“ следел автомобил што ја игнорирал рампата? (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: