Проклетството на Бенфика продолжува, Севиља ја освои Лига Европа!


Севилја е новиот освојувач на Лигата на Европа, откако шпанскиот клуб во големото финале дури по подобро изведување на пеналите ја совлада Бенфика . Финалниот ...
| | веќе видена | слични

Клетвата која ја фрли поранешниот тренер на Бенфика, Бела Гутман и понатаму продолжува. Се чини неверојатно, но откако Бела Гутман ја проколна Бенфика, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проклетството на Бенфика продолжува, Севиља ја освои Лига Европа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: