Вељаноски во секоја прилика ќе ја повикува опозицијата да се врати во Собранието


Засега неизвесен е епилогот на ситуацијата во законодавниот дом откако опозициската коалиција предводена од СДСМ одлучи да не ги прифати освоените пратенички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Прес конференција на Васко Ковачевски, претседател на СДСМ Битола: Насилната верификација на мандатите на кандидатите за пратеници од oпозицијата, и покрај ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот советник од редовите на СДСМ Томислав Тунтев денеска го загуби советничкиот мандат. Со 13 гласа „за“, 7 „против“ и еден воздржан, Советот одлучи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјал – демократскиот сојуз на Македонија оди под сенка. Партиските тела на најголемата опозициска партија, поддржани од соодветните на коалиционите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ денеска најави дека ќе поднесе тужба до Управниот суд против Собранието на Република Македонија за, како што истакна, насилното верификување на мандатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вељаноски во секоја прилика ќе ја повикува опозицијата да се врати во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: