Преку 60 илјади потписи на петицијата против изградба на брани во Националниот парк „Маврово“

По еден месец од стартот на меѓународната електронска петиција против изградбата на брани во Националниот парк „Маврово“, досега се собрани преку 60.000 ...
| | веќе видена | слични

За 30 дена на меѓународната електронска петиција 60 илјади граѓани од целиот свет се потпишаа на иницијативата за спас на националниот парк Маврово. Од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 287 | | | веќе видена

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“ привлекуваше глобално внимание во текот на изминатата недела додека експертите внимателно ја следеа нејзината траекторија, ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку 60 илјади потписи на петицијата против изградба на брани во Националниот парк „Маврово“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: