Заев: Вработените кои се откажаа од мандатите, откако Собранието ги верификува, се соочуваат со кривични дела


Преседан и скандалозно е да се прекрши уставот и законот, е коментарот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за одлуката за верификување на мандатите на кандидатите ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократите тврдат дека испратиле допис до ДИК, пред усвојувањето на извештајот за парламентарните избори, во кој ги доставиле 34-те нотарски заверени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјал – демократскиот сојуз на Македонија оди под сенка. Партиските тела на најголемата опозициска партија, поддржани од соодветните на коалиционите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

СДСМ денеска најави дека ќе поднесе тужба до Управниот суд против Собранието на Република Македонија за, како што истакна, насилното верификување на мандатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 251 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Вработените кои се откажаа од мандатите, откако Собранието ги верификува, се соочуваат со кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: