СДСМ СО УСЛОВ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ: Активирајте ги кривичните пријави против Груевски и Јанкуловска

Услов СДСМ да се појави во Собрание се процесуирање на кривичните пријави против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и министерката за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со кое право Никола Груевски и министрите од претходната влада настапуваат сега во име на Владата или во име на министерствата и преземаат дејствија кога се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има ли оваа држава Претседател и директор на Агенција за национална безбедност? Видовме во аферата Мафија дека министерот за внатрешни работи и мафијата биле ...
сите 361 | | | веќе видена

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 489 | | | веќе видена

Додека турската полиција денеска спроведува обемна акција и во Истанбул насекаде го бара меѓународниот мафијаш Седат Пекер, во Скопје тој се движел слободно со ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Една година по почетокот на пандемијата, државата одлучи да ги ограничи цените кои што ги наплаќаат приватните болници за лекување на пациентите со КОВИД. Иако ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ СО УСЛОВ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ: Активирајте ги кривичните пријави против Груевски и Јанкуловска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: