Пратениците од СДСМ ќе си поднесат оставки

Државната изборна комисија не организира избори врз основа на датуми кажани во интервјуа, туку водејќи се од закон, акти и документи, вели претседателот на ДИК ...
| | веќе видена | слични

Сите членови на Државната изборна комисија, освен претседателот Никола Рилковски се наоѓаат во улога на набљудувачи на локалните избори во Јужна Кореја, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 761 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 283 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците од СДСМ ќе си поднесат оставки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: