Попоски на Глобалниот безбедносен форум во Братислава

3 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој учествува на глобалниот безбедносен форум ГЛОБСЕЦ 2014, што се одржува во Братислава, оствари повеќе средби ...
| | веќе видена | слични

Оваа година покрај одбележувањето на 25 годишнината од падот на комунизмот и 10 годишнината од големото проширување на НАТО и ЕУ, на Конференцијата во фокус се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски на Глобалниот безбедносен форум во Братислава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: