Попоски на Глобалниот безбедносен форум во Братислава

5 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој учествува на глобалниот безбедносен форум ГЛОБСЕЦ 2014, што се одржува во Братислава, оствари повеќе средби ...
| | веќе видена | слични

Оваа година покрај одбележувањето на 25 годишнината од падот на комунизмот и 10 годишнината од големото проширување на НАТО и ЕУ, на Конференцијата во фокус се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 513 | | | веќе видена

Собраниската комисијата за финансирање и буџет денеска или утре ќе биде закажана или свикана за да се дискутира за економскиот пакет закони. Ова доаѓа како ...
сите 207 | | | веќе видена

Дијагностицирањето и лекувањето на Ковид пациентите во приватните болници да чини од 650 до 5.700 евра, колку што чини и во јавното здравство. Ова е предлогот ...
сите 86 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Сите оние кои од конфорот на своите станови се противат на проектот кај Холидеј Ин треба да дојдат и да ги погледнат условите во кои се живее овде. Повеќе од ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски на Глобалниот безбедносен форум во Братислава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: