Попоски во Братислава на Глобален безбедносен форум

4 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој учествува на глобалниот безбедносен форум ГЛОБСЕЦ 2014, што се одржува во Братислава, оствари повеќе средби ...
| | веќе видена | слични

Оваа година покрај одбележувањето на 25 годишнината од падот на комунизмот и 10 годишнината од големото проширување на НАТО и ЕУ, на Конференцијата во фокус се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Секој нормален човек гледа дека паролата „Нема правда, нема мир“ била гола флоскула. Вчера или завчера, кога им беше петгодишнината од Шарена револуција, ...
сите 61 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски во Братислава на Глобален безбедносен форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: