Се истражуваат причините за вчерашната несреќа на патот Велес-Штип


Се’ уште се прават истражувања за причините за вчерашниот немил настан. Железничкиот сообраќај на патниот правец Велес- Штип е нормализиран. На скопскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Подобрена е здравствената состојба на пациентката што беше згрижена на КАРИЛ, повредена во сообраќајната несреќа што се случи завчера кога воз удри во автобус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Три дена по стравотната сообраќајна несреќа, во која при судир на автобус и воз беа повредени 32 лица, патниците што имаа потешки повреди и беа сместени на ...
| | веќе видена | слични

Се подобрува здравствената состојба на најтешко повредената пациентка во несрежата кај Сарамзалино. Од КАРИЛ е префрлена на Клиниката за неврохирургија. - Таа ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на осумтемина повредени во несреќата кај Лозово, кои се сместени на хируршките клиники во Скопје се подобрува, соопшти министерот за ...
| | веќе видена | слични

Сите патници што беа повредени во тешката сообраќајна несреќа, кога воз удри во патнички автобус, завчера на половина пат меѓу Велес и Штип, се подобро. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Од Штипското обвинителство информираат дека е поднесена кривична пријава и барање за мерка притвор. „Се преземаат понатамошни дејствија за утврдување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 268 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 561 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 479 | | | веќе видена

На денешната прес конференција, во изјава за медиуми, министерот за здравство Венко Филипче ја информираше јавноста дека денеска се очекува да пристигнат околу ...
сите 40 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се истражуваат причините за вчерашната несреќа на патот Велес-Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: