Тече истрагата за вчерашната сообраќајна несреќа на патот Велес- Штип


Се уште се прават конкретни истражувања за причините за вчерашниот немил настан. Железничкиот сообраќај на патниот правец Велес- Штип е нормализиран, јавува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Подобрена е здравствената состојба на пациентката што беше згрижена на КАРИЛ, повредена во сообраќајната несреќа што се случи завчера кога воз удри во автобус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Три дена по стравотната сообраќајна несреќа, во која при судир на автобус и воз беа повредени 32 лица, патниците што имаа потешки повреди и беа сместени на ...
| | веќе видена | слични

Се подобрува здравствената состојба на најтешко повредената пациентка во несрежата кај Сарамзалино. Од КАРИЛ е префрлена на Клиниката за неврохирургија. - Таа ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на осумтемина повредени во несреќата кај Лозово, кои се сместени на хируршките клиники во Скопје се подобрува, соопшти министерот за ...
| | веќе видена | слични

Сите патници што беа повредени во тешката сообраќајна несреќа, кога воз удри во патнички автобус, завчера на половина пат меѓу Велес и Штип, се подобро. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Од Штипското обвинителство информираат дека е поднесена кривична пријава и барање за мерка притвор. „Се преземаат понатамошни дејствија за утврдување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 333 | | | веќе видена

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Грција е еден од најпосветените наши пријатели за нашата ЕУ перспектива, истакнува претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев во интервју за МИА ...
сите 808 | | | веќе видена

Донацијата од шест илјади вакцини „Астра-Зенека“, што македонските гранични полицајци ја добија од Унгарија, нема да заврши кај нив, затоа што повеќето се ...
сите 142 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тече истрагата за вчерашната сообраќајна несреќа на патот Велес- Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: