Путин до Иванов: Вие сте голем авторитет

2 копии

Кабинетот на Претседателот Ѓорѓе Иванов вчера ги соопшти имињата на државниците кои му честитале на Иванов за реизборот, но на официјалниот веб сајтвоопшто не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку војници и во кои објекти и болници ќе бидат распоредени е последната тема која се разгледуваше на седница во Главниот Штаб. Одлуката ќе дојде од МВР, ...
сите 241 | | | веќе видена

Студентите од завршната, шеста година од студиите на отсекот Општа медицина на Медицинскиот факултет имаат задолжителна клиничка пракса во траење од околу ...
сите 490 | | | веќе видена

Трката за вакцина против ковид-19 се засилува со тројца главни кандидати што сега пријавуваат стапки на ефикасност поголема од 90 отсто. Здравствените експерти ...
сите 453 | | | веќе видена

Властите во Македонија се надеваат дека ќе се постигне решение со Бугарија. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не се многу далеку од договор со ...
сите 719 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците политички ги посочи Сашо ...
сите 195 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Почна со работа Комисијата за стручен надзор на случајот на 41 годишната беровчанка Руменка Довичинска, која по компликации од Ковид пред 10 дена почина на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин до Иванов: Вие сте голем авторитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: