Честитки од странски државници за реизборот на претседателот Иванов

2 копии

По повод победата на претседателските избори и реизборот на Ѓорге Иванов за претседател на Република Македонија, голем број шефови на држави упатија писма со ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Во ситуација кога критичарите го обвинуваат претседателот Ѓорге Иванов дека не е доволно посветен на евроатлантските интеграции и оти почесто гледа кон исток, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Дипломатската агенда во вториот претседателски мандат Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја почнува утре со посетата на Брисел. Тема на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократска партија на Албанците (ДПА) смета дека избори треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба, со почитување на препораките. – ...
сите 183 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа, се потврдени нови 23 случаи на новиот коронавирус, од кои најмногу се регистрирани во Скопје - 12 случаи во Скопје, по четири нови има ...
сите 669 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
сите 113 | | | веќе видена

Ерлинг Халанд е името кое продолжува да биде во центарот на вниманието на светската фудбалска јавност. Норвежанецот и по паузата покажа дека го има оној ...
сите 133 | | | веќе видена

Македонскиот полициски синдикат бара од министерот за внатрешни работи да најде начин за да обезбеди парични средства за исплата на награда од најмалку 25.000 ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитки од странски државници за реизборот на претседателот Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: