Грчки печат: Партиската опозиција во СДСМ го критикуваше Заев за грдиот резултат

Грчките весници и онлајн медиуми јавија дека Ѓорге Иванов ја положи свечената заклетва за претседател на Република Македонија, а најголем интерес од неговото ...
| | веќе видена | слични

Грција има голем проблем со името на Скопје, во пресрет на септемврискиот самит на НАТО што ќе се одржи во Кардиф, Велика Британија, пишува грчкиот весник ...
| | веќе видена | слични

Останато

Народот се буди, протест сега за да не биде предоцна. Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе протестира затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, ...
сите 230 | | | веќе видена

Димче Арсовски, ортпарол на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест „Оставка на Заев, слобода на народот“ кој се одржа пред Министерство за надворешни работи рече ...
сите 459 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот.Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица ...
сите 408 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчки печат: Партиската опозиција во СДСМ го критикуваше Заев за грдиот резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: