Ако не го почитувате суверенитетот на граѓаните и од нив дадениот легитимитет, тогаш го кршите Уставот

3 копии

Легитимитетот на претседателот на Република Македонија, исто како, и легитимитетот на пратениците, на градоначалниците, на советниците, се добива единствено и ...
| | веќе видена | слични

Легитимитетот на претседателот на Република Македонија, исто како, и легитимитетот на пратениците, на градоначалниците, на советниците, се добива единствено и ...
| | веќе видена | слични

- Легитимитетот на претседателот на Република Македонија, исто како, и легитимитетот на пратениците, на градоначалниците, на советниците, се добива единствено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 596 | | | веќе видена

Ќе се дефинираат ли моделите за стартот на новата учебна година? И денеска остануваат многу прашања отворени за кои ќе разговараат претставниците на ...
сите 284 | | | веќе видена

Зoран Заев и Али Ахмети, лидерите на СДСМ и ДУИ, и по вчерашната трета средба по изборите не постигнаа договор околу формирањето на нова влада. И двајцата ...
сите 161 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 116 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако не го почитувате суверенитетот на граѓаните и од нив дадениот легитимитет, тогаш го кршите Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: