Новиот парламент изгласан и без опозицијата


По 4 години верувам дека ќе имаме уште посилна поддршка од народот отколку на последните избори. Борбата против криминалот и корупцијата ќе биде немилосрдна, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приказната со слободата на медиумите е еден надуен балон во недостаток на силна опозиција и креативна опозиција која ќе се бори на реални теми и основи, а не ...
| | веќе видена | слични

Приказната со слободата на медиумите е надуван балон и опозицијата ја користи во дневна политика. Во интервјуто за МИА Никола Груевски одговара и на прашање за ...
| | веќе видена | слични

„Инаетењето на Социјал-демократите со невлегувањето во парламентот штети на државата и евроинтеграциите. Заев смета дека така ќе го сврти вниманието, но, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ во деведесеттите искуси една таква ситуација (вонпарламентарно дејствување) и колку што знам тогашното раководство на партијата самото потоа ...
| | веќе видена | слични

Никогаш не сум зел еден и пол милион евра кеш, ниту на било кој друг начин, ниту пак помала или поголема сума за продажбата на „Македонска Банка“, вели ...
| | веќе видена | слични

„Јас никогаш не сум земал еден и пол милион евра кеш, ниту на било кој друг начин, ниту пак помала или поголема сума за продажбата на Македонска банка. Од тука ...
| | веќе видена | слични

Ќе повторам и потсетам дека СДСМ загуби со над 200 илјади гласа на овие избори и немаше ниту една формална жалба до ДИК за овие избори од причина што реално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Под маски, на дистанца и со кратка церемонија во Скопје, владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски го чествуваше празникот Илинден. ...
сите 137 | | | веќе видена

Десет нови случаи на коронавирус се регистрирани во Тиквешко, осум во Кавадарци и двајца во Неготино, денеска потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот парламент изгласан и без опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: