Сѐ помалку Горани на Косово

Селата во Гора, дел од општината Драгаш, на крајниот југ на Косово се сѐ попразни. По војната од безбедносни, а сега од економски причини, многумина заминуваат ...
| | веќе видена | слични

По ратификувањето, спогодбата ќе ја обезбеди европската иднина на Косово. Комесарот за проширување на ЕУ, Штефан Филе, минатата седмица објави дека Косово ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Венко Филипче наместо да работи за намалување на смртноста и бројот на починати лица од Ковид, глуми портпарол на министерството за здравство. Филипче да каже ...
сите 335 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 170 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сѐ помалку Горани на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: