Денеска ќе се одржи 18-от Конгрес на СДСМ


Зоран Заев останува на лидерската позиција на СДСМ. И покрај јасната поделеност на партијата на два блока тој доби убедлива поддршка од делегатите на ...
| | веќе видена | слични

„Толку се СДСМ специјалисти за промашување, што ни случајно не знаат кому јас сакам да му се допаднам.Но, она што е непоимливо за граѓаните и за политички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Големи се шансите Алијанса за Албанците да стане дел од владиното мнозинство, изјави претседателот на АА Арбен Таравари по средбата со премиерот Димитар ...
сите 407 | | | веќе видена

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 478 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 422 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска ќе се одржи 18-от Конгрес на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: