Охрид и Струга помеѓу ветувањата, инвестициите и иселувањата

Граѓаните на Струга позитивно се изјаснуваат околу странските инвестиции кои се планираат да да се градат во струшкиот регион. Со нив би се отвориле нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 561 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската Комисија за проширување, Ана Писонеро, потврди дека изјавата на еврокомесарот Оливер Вархеји за одвојување на Скопје и Тирана е ...
сите 294 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 257 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев од Тетово повторно порача дека учебници ќе има покрај нивните дигиталните форми, а процесот на дигитализација е давање шанса на развојот. ...
сите 231 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид и Струга помеѓу ветувањата, инвестициите и иселувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: