Падна договор - ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ќе го формираат новото парламентарно мнозинство

3 копии

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, како партии кои ја добија најголемата доверба на граѓаните одлучија да формираат ново парламентарно мнозинство. - Партиите, согласно своите ...
| | веќе видена | слични

Утрешната инаугурација на вториот мандат за шеф на државата на Ѓорге Иванов е уште еден тест за партијата на Ахмети, дали и за тоа ќе се премисли и ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот во Владата за европски прашања Никола Димитров, министерот за ...
сите 617 | | | веќе видена

Скратен полициски час, работа на угостителските објекти во отворените делови до 23:30 часот и отпочнување на работа на вежбалните, фитнес центрите и ...
сите 252 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч. Од увидот ...
сите 233 | | | веќе видена

Непријатна сцена се случи вчера во црква во Киев, кога неколку пијани девојки влегле во местото за богослужба и започнале да создаваат хаос. Според украинските ...
сите 11 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 100 | | | веќе видена

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“ привлекуваше глобално внимание во текот на изминатата недела додека експертите внимателно ја следеа нејзината траекторија, ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна договор - ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ќе го формираат новото парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: