ВИДЕО Дескоска: Власта на Груевски насилно ги верификуваше мандатите

2 копии

Денешната верификација на мандатите на кандидатите за пратеници од oпозицијата, и покрај нашите нотарски заверени изјави е уште еден доказ за самоволието, ...
| | веќе видена | слични

Преку соопштение СДСМ потенцира дека “власта на Никола Груевски спроведе класично насилство со верификацијата на мандатите на пратениците на СДСМ”. ...
| | веќе видена | слични

Верификувани пратеничките мандати согласно Уставот, законите и Деловникот Собранието на Република Македонија денеска треба да одржи седница на која ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмена реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ за изјавата на Рената Дескоска - интегрален текст: ВМРО –ДПМНЕ треба да одговори како е можно она што она што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постапката за верификација на мандатите на новоизбраните пратеници што се случи денеска беше сосема во согласност со Уставот, законите и собранискиот Деловник, ...
| | веќе видена | слични

Верификацијата на мандатите на опозициските пратеници од страна на парламентарното мнозинство, наспроти нивната јавно изразена волја да не учествуваат и да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ во реакција на соопштението што ВМРО-ДПМНЕ го испрати до медиумите после прес-конференцијата на Рената Дескоска, член на Извршниот одбор на СДСМ, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 265 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 530 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Најмалку 78 лица загинаа, а околу 4.000 се повредени во експлозијата што вчера се случи во пристаништето во центарот на Бејрут, соопштија либанските власти. ...
сите 106 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО Дескоска: Власта на Груевски насилно ги верификуваше мандатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: