ВМРО ДПМНЕ и ДУИ одлучија да формираат Влада – економијата во фокусот

Во новиот мандат и во Собранието на Република Македонија, како и во новата коалициска влада, партиите ќе се фокусираат на економијата, која ќе биде приоритет, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа согласност за формирање на новата Влада. Во информацијата која пристигна попладнево преку заедничко соопштение на коалиционите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ сепак се договорија да коалицираат во идната Влада, а причината за договор како што се наведува е интересот на граѓаните. Во заедничкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата ја спроведуваме брзо и ефикасно онака како што ветивме. Сега е потребно масовно да се вакцинираме за да го победиме вирусот, сподели министерот ...
сите 554 | | | веќе видена

Фактот што по вчерашната средба немаше заедничко соопштение, ниту заедничка прес-конференција, јасно покажува дека секој од соговорниците по средбата ги ...
сите 336 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави оти не мисли дека Република Северна Македонија и Албанија ќе бидат раздовени на патот кон ЕУ, оти ...
сите 294 | | | веќе видена

Ако се даваат ветувања, тие мора и да се одржат, вели за ДВ политичарот на германските Зелени и претседател на Друштвото за ЈИЕ, Мануел Сарацин, осврнувајќи се ...
сите 335 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со новите политики на СДСМ во Градот Скопје, со кои главниот град станува модерна, уредна, европска метропола, затоа продолжува ...
сите 184 | | | веќе видена

Господине Петковски годишниот извештај за несреќи покажува дека во минатата година се случиле 152 несреќи при работа од кои 25 биле фатални. За какви несреќи ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ и ДУИ одлучија да формираат Влада – економијата во фокусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: