ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ: Нова Влада, економијата приоритет

3 копии

Едногласниот реизбор на Трајко Вељановски за претседател на Парламентот како единствен предлог за оваа функција, но и согласноста на ДУИ и покрај нивните ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа согласност за формирање на новата Влада. Во информацијата која пристигна попладнево преку заедничко соопштение на коалиционите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 581 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Двајцата се согласни дека доколку има нови докази, има законска основа да се побара повторно судење за осудените за насилниот упад во Собранието на 27 април ...
сите 292 | | | веќе видена

Владата одлучи да ја прифати препораката и од завчера го намали полицискиот час. Дополнително се зголеми работното време на угостителските објекти на ...
сите 207 | | | веќе видена

Естонското искуство и перспектива од интегративниот процес е многу важно, гледајќи ја трансформацијата што го овозможи процесот и членството во ЕУ. Токму ова ...
сите 270 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев од Тетово повторно порача дека учебници ќе има покрај нивните дигиталните форми, а процесот на дигитализација е давање шанса на развојот. ...
сите 218 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ: Нова Влада, економијата приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: