ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ одлучија да формираат ново парламентарно мнозинство

2 копии

Заедничко соопштение на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ: „Партиите, согласно своите програмски определби и изборни ветувања одлучија главни приоритети на идното владино ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа согласност за формирање на новата Влада. Во информацијата која пристигна попладнево преку заедничко соопштение на коалиционите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ сепак се договорија да коалицираат во идната Влада, а причината за договор како што се наведува е интересот на граѓаните. Во заедничкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако продолжиме со ова темпо, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни прослави. Нема ризик за организирање на такво нешто, ...
сите 744 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на ...
сите 273 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 3 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 48 лица сомнителни и ...
сите 514 | | | веќе видена

Познатиот универзитет ФОН се најде на листата која вчера ја објави Генералниот Секретаријат на Владата, а на која се работодавачи кои земале финансиска ...
сите 49 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитроска-Кочоска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини дека избришани биле 20 илјади невработени лица од ...
сите 12 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ одлучија да формираат ново парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: