Спорот за името - пречка или изговор?

11 копии

Во Грција сè уште имаме позиција која решението за спорот не го гледа како главна цел во однос на Македонија, туку неговото одолговлекување со цел Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Официјална Атина ќе ги направи сите можни чекори за Србија да стане членка на Европската унија (ЕУ) пред Македонија, изјави поранешниот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски смета дека Грција нема да дозволи Македонија да стане членка на НАТО и на ЕУ пред Србија. Ваквиот ...
| | веќе видена | слични

- Во прилог на тоа ќе ја кажам изјавата што во една тет-а-тет средба со тогашната колешка Дора Бакојани ми беше кажана во Мадрид, кога Шпанија претседаваше со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Антонио Милошоски, поранешниот министер за надворешни работи на Република Македонија, во интервју за Радио Слободна Европа, вели дека поранешната шефица на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Коментирајќи ја изјавата на генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, кој за време на посетата на земјава потенцираше дека се потребни лидерство и ...
| | веќе видена | слични

Господине Милошоски, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, веќе извесен период е активно вклучен во разговори за спорот за разликите за името и постојано повторува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 88 пациенти. На кислородна поддршка се 54 пациенти, нема ...
сите 618 | | | веќе видена

Денеска сме овде во Прилеп, разговараме со прилепчани поврзано со оваа тешка сурова реалност која што се случува изминатите три години, истакна претседателот ...
сите 362 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорот за името - пречка или изговор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: