Ставрески: Потврдениот рејтинг од Стандард и Пурс добар сигнал за нови инвестиции

Кредитниот рејтинг на Македонија е ББ-, а изгледот е стабилен Според Ставрески, потврдата на кредитниот рејтинг е добар сигнал дека македонските политики се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 82 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 280 | | | веќе видена

Со државата владее мафија а на чело на мафијата е Зоран Заев. Мицкоски стана ноќна мора на Заев, па токму затоа се неговите инсталации и кампањи насочени кон ...
сите 60 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска се сретна со амбасадорот на Австрија во Северна Македонија, Георг ...
сите 519 | | | веќе видена

Ковид кризата и изборите се двете најголеми причини за зачестените напади врз полициските службеници, оценува професорот на Факултетот за безбедност, Злате ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денес имаше координативен онлајн состанок со над 200 директори од основни и средни училишта во државата. На ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: Потврдениот рејтинг од Стандард и Пурс добар сигнал за нови инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: