Стандард и Пурс го потврдија стабилниот кредитен рејтинг на РМ

Кредитниот рејтинг на Македонија е ББ-, а изгледот е стабилен Според Ставрески, потврдата на кредитниот рејтинг е добар сигнал дека македонските политики се ...
| | веќе видена | слични

Потвдрениот стабилен кредитен рејтинг за Македонија од Агенцијата Стандард и Пурс е добар сигнал за нови инвестиции, рече првиот финансиер Ставревски. Оценката ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 149 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 455 | | | веќе видена

Со добра стратегија за економска соработка во регионот, инвестиции во регионалната инфраструктура, развој на соработката и трговијата, можеме да постигнеме ...
сите 243 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 298 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена

„Наша должност е да ги обезбедиме вакцините, третманите и Ковид-19 тестовите да бидат достапни за сите и да го запреме глобалното ширење на пандемијата со што ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стандард и Пурс го потврдија стабилниот кредитен рејтинг на РМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: