Благој Чоревски – актерството му е во крвта


Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 382 | | | веќе видена

Од Институтот за Имунологија денеска пласираа соопштение со кое ги известуваат граѓаните дека од вчера, по насоки на Фондот за здравствено осигурување, ...
сите 685 | | | веќе видена

Нема недопирливи, законот важи еднаво за сите, иако Драги Раковски беше секретар во мојот кабинет, ече премиерот Зоран Заев за уапсениот Рашковски, за кого ...
сите 274 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 108 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 94 | | | веќе видена

Суспензија на ДУП-те, со кој се опфаќа и планот каде се предвидени висококатниците, се поизвесно дека нема да се случи со оглед на фактот дека градоначалникот ...
сите 223 | | | веќе видена

Британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора ќе биде погребан в сабота, на 17 април, а поради корона-мерките, на погребот ќе смеат да ...
сите 234 | | | веќе видена

Скопјанецот Раиф Мифтари е лицето кое се гони бидејќи посредувало за македонски пасоши со лажен идентитет на криминалци кои биле членови на нарко картели, но и ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благој Чоревски – актерството му е во крвта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: