СДСМ не ја испочитува Народноослободителната борба

5 копии

Со положување цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје денеска во Македонија официјално е одбележан 9 Мај – Денот на победата над фашизмот.Цвеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на СДСМ, предводена од членот на Извршниот одбор на СДСМ, Миле Зечевиќ, попладнево положи венец пред Споменикот на ослободителите на Град Скопје.
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорите на САД, Пол Волерс и на Украина, Јуриј Гончарук заедно положија цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Град Скопје, одбележувајќи го Денот на ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Владата, предводена од премиерот Никола Груевски, делегации од Собранието, од Кабинетот на претседателот, од АРМ, Град Скопје, претставници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 271 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува да обезбедува помош и поддршка за домашната економија. Во таа насока, како дел од Шестиот пакет економски мерки, објавени ...
сите 190 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ не ја испочитува Народноослободителната борба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: