Нови жртви за свежина во политичката манипулација


4 копии

Опозициската СДСМ во недела одржува конгрес, на кој ќе бидат разгледани резултатите што ги оствари партијата на последните парламентарни и претседателски ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија во Македонија, СДСМ, на денешниот конгрес го разгледува извештајот за претседателските и парламентарните избори, а треба да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ денеска ќе го одржи 18. конгрес на кој пред делегатите треба да биде поднесен извештај за претседателските и предвремените парламентарни избори. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, со почеток во 11.00 часот, во хотелот Александар Палас во Скопје, се одржува 18-от Конгрес на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Конгресот има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска СДСМ одржува Kонгрес, на кој делегатите ќе се изјаснта дали се за тоа партикото раководство на чело со лидерскиот двоец Заев - Шекеринска и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште три дена има рок до можното објавување на владејачката коалиција, но страните во преговорите кои во моментов се одвиваат активно - СДСМ и ДУИ, се чини ...
сите 501 | | | веќе видена

Најголем процент – 25,9 отсто од новозаболените со Ковид-19 и во периодот од 3 до 9 август се лица на возраст над 60 години, а поголем број на заболени се ...
сите 491 | | | веќе видена

Моделите што веќе ги подготви Министерството за образование ќе бидат разгледани уште еднаш на состанок на Комисијата за заразни болести, изјави министерот ...
сите 396 | | | веќе видена

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
сите 178 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, ќе ја разгледува можноста за воведување PCR ...
сите 145 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска објасни за лошата економска состојба во државата и за лошите политики што ги спроведува власта. Она што ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови жртви за свежина во политичката манипулација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: