Според СДСМ, поделбите ќе завршат во недела


Најголемата опозициска партија во Македонија, СДСМ, на денешниот конгрес го разгледува извештајот за претседателските и парламентарните избори, а треба да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ денеска ќе го одржи 18. конгрес на кој пред делегатите треба да биде поднесен извештај за претседателските и предвремените парламентарни избори. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, со почеток во 11.00 часот, во хотелот Александар Палас во Скопје, се одржува 18-от Конгрес на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Конгресот има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СДСМ одржува Kонгрес, на кој ќе бидат разгледани резултатите што ги оствари партијата на последните парламентарни и претседателски избори, а се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Денеска СДСМ одржува Kонгрес, на кој делегатите ќе се изјаснта дали се за тоа партикото раководство на чело со лидерскиот двоец Заев - Шекеринска и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 344 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 662 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Индискиот премиер Нарендра Моди ги предупреди своите сонародници да преземат дополнителни мерки на претпазливост бидејќи разорната епидемија на коронавирусот ...
сите 350 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според СДСМ, поделбите ќе завршат во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: