Политички превирања по апсењето на д-р Ставриќ


Останато

Останува притисокот врз болниците и понатаму, пишува во објавата на Фејсбук, министерот за здравство Венко Филипче, напоменувајќи дека состојбата и понатаму е ...
сите 514 | | | веќе видена

Вистината за случајот со набавката на софтвер за контрола во сообраќајот да се провери преку институциите, побара Драги Рашковски во писмото со кое пред два ...
сите 271 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 108 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 188 | | | веќе видена

Стопанската комора на Македонија бара пратениците итно да ги изгласаат законите поврзани со петтиот пакет мерки, кои ги очекуваат нејзините членки како ...
сите 255 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 204 | | | веќе видена

Суспензија на ДУП-те, со кој се опфаќа и планот каде се предвидени висококатниците, се поизвесно дека нема да се случи со оглед на фактот дека градоначалникот ...
сите 230 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политички превирања по апсењето на д-р Ставриќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: