Саздовски останува пратеник, а Милетиќ и понатаму во коалиција со ГРОМ

ГРОМ на Стевчо Јакимовски и Српската напредна странка на Македонија (СНСМ) остануваат во коалиција, а пратеничкиот мандат веројатно ќе остане кај носителот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов во емисијата 24 анализа смета дека треба да има попис, зошто е потребно за планирање за ...
сите 602 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија ...
сите 662 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 202 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 433 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 177 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 128 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саздовски останува пратеник, а Милетиќ и понатаму во коалиција со ГРОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: