Ахмети решава дали ќе го признае легитимитетот на Иванов, наесен можни парламентарни избори

Али Aхмети најдоцна до утре пресекува дали ќе го признаат легитимитетот на Ѓорге Иванов, од тоа зависат и преговорите, бидејќи како клучно барање на маса пред ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа согласност за формирање на новата Влада. Во информацијата која пристигна попладнево преку заедничко соопштение на коалиционите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, како партии кои ја добија најголемата доверба на граѓаните одлучија да формираат ново парламентарно мнозинство. - Партиите, согласно своите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ сепак се договорија да коалицираат во идната Влада, а причината за договор како што се наведува е интересот на граѓаните. Во заедничкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 832 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 478 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети решава дали ќе го признае легитимитетот на Иванов, наесен можни парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: