СДСМ со кривична пријава против Јанкулоска


2 копии
2 копии

СДСМ се очајни и се обидуваат преку монтирани и лажирани документи, здружени со лице правосилно осудено за фалсификат и злоупотреби, со неважечки печат и ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија поднесе кривична пријава против Гордана Јанкулоска поради, како што велат од партијата, сериозни наоди дека Јанкулоска ...
| | веќе видена | слични

На 27 април граѓаните го дадоа најдобриот одговор на политиките на лаги, манипулации и подметнувања кои се единствената понуда и во моментов единственото нешто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донела одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 12 мај 2021 да почнува од ...
сите 320 | | | веќе видена

Рекорден број вакцини, над 14.000, примиле вчера македонските граѓани. Од Министерството за здравство информираат дека в акцинацијата се одвива непречено на ...
сите 246 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска регираше на владините постапки околу кампањата за спречување на корупција. „Денес ќе објавиме нов тендер кој ...
сите 360 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 102 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 157 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро се извини за скапото промашување на пеналот против Челси на „Етихад“ во саботата, кој ако го ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ со кривична пријава против Јанкулоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: