ДУИ не кажува дали ќе дојде на инаугурација кај Иванов

Собранието ќе се конституира утре, седницата ќе биде во 13 часот, потврдуваат од кабинетот на актуелниот претседател Трајко Велјановски, но засега нема ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со обидите да ги доближат ставовите за формирање на новиот владин состав. Според последните информации, партијата на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Ахмети попуштил во своите барања и се откажал од барањето Албанец да биде претседател на Собранието, јавува опозицискиот портал Либертас повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Партијата на Али Ахмети нема да го добие собраниското претседателско место, а ВМРО-ДПМНЕ нема да бара ДУИ в понеделник да покаже дека го признава легитимитетот ...
| | веќе видена | слични

ДУИ нема да ги напушти преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за состав на новата влада и нема да инсистира да ја добие претседателската функција во Собранието, дознава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, ...
сите 600 | | | веќе видена

Еден по еден спикерот Талат Џафери ги прозиваше новите пратеници по име и презиме, на Конститутивната седница на новиот собраниски состав. Тие со кревање ...
сите 262 | | | веќе видена

Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
сите 345 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ не кажува дали ќе дојде на инаугурација кај Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: