Апел на интелектуалци Албанци до политичките партии и меѓунардната заедница

Група интелектуалци од албанска националност денеска упати апел до политичките субјекти, а особено ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА, да се однесуваат во согласност со ...
| | веќе видена | слични

Не се прифатливи какви било оправдувања за отстапување од изборната програма и уште помалку оние од политичките уцени од кого било, се вели во апелот до ДУИ од ...
| | веќе видена | слични

Тие бараат да се прифати одлуката на албанскиот електорат и во идната влада да ја вклучи победничката партија во албанскиот политички табор. - Ако Албанците ја ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ како најголема победничка партија на која според Уставот ќе и припадне мандатот за формирање на Влада, почитувајќи ја веќе изградената практика, се ...
| | веќе видена | слични

Ги повикаме сите политички субјекти, особено ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА, да се однесуваат во согласност со добиениот мандат, како и нашите меѓународни пријатели, да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Собранието денеска на првата конститутивна седница ги избра претседателот и членовите на Верификациската комисија, која на паузата што ја даде претседателот во ...
сите 463 | | | веќе видена

Неоправдано поскапување на струјата, кое може да влијае на поскапување на другите основни животни производи, велат бизнисмени и економисти со кои разговаравме, ...
сите 264 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена

Скопјанец убил човек во Долно Дупени со огнострелно оружје, а бил откриен откако бил пронајден черепот и трупот во распаѓање. Ќе му се суди за убиство со ...
сите 487 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел на интелектуалци Албанци до политичките партии и меѓунардната заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: