Македонија ќе го одбележи Денот на Европа и борбата против фашизмот

5 копии

Со положување цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје денеска во Македонија официјално е одбележан 9 Мај – Денот на победата над фашизмот.Цвеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на СДСМ, предводена од членот на Извршниот одбор на СДСМ, Миле Зечевиќ, попладнево положи венец пред Споменикот на ослободителите на Град Скопје.
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Амбасадорите на САД, Пол Волерс и на Украина, Јуриј Гончарук заедно положија цвеќе пред Споменикот на ослободителите на Град Скопје, одбележувајќи го Денот на ...
| | веќе видена | слични

Пред 69 години беше потпишан мирот, 9-ти мај подоцна беше избран за ден на Европа, а денеска беше прославен и во Македонија. Со положено цвеќе за паднатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 203 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните ...
сите 250 | | | веќе видена

Петмина полициски службеници кои преземаа мерки против дрвокрадците беа повредени, а еден полициски командир се уште е во сериозна состојба во клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ќе го одбележи Денот на Европа и борбата против фашизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: