СОЛУН: Земјите од Западен Балкан чекаат европски ветар во едрата

Евроинтеграцијата на Западен Балкан е првата тема за која денеска во Солун ќе дискутираат министрите за надворешни работи од регионот, на конференцијата што ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на грчката дипломатија Евангелос Венизелос по завршувањето на министерската конференција „ЕУ – Западен Балкан” во Солун порача дека во однос на спорот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 561 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 479 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОЛУН: Земјите од Западен Балкан чекаат европски ветар во едрата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: