Црвенковски: Ниту јас, ниту Заев сме решение за СДСМ, Пендаровски има капацитет

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, во интервју за Дојче веле, даде свои оцени за изборите, изборните резултати и за случувањата во партијата, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Често се споменува теоријата дека СДСМ е неформално поделен меѓу т.н. заевисти и бранковисти, но дека претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ја имал ...
| | веќе видена | слични

П о прикаските за расколот во СДСМ кои ги форсираат , нормално, провладините медиуми, па демек иницијативите на одоброт на Црвенковски си се покажа и изворот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвенковски: Ниту јас, ниту Заев сме решение за СДСМ, Пендаровски има капацитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: