Пендаровски: Ни со Заев ни со Црвенковски не сум разговарал за мој иден политички ангажман

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, за Либертас изјавил дека е изненаден од изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за Плусинфо , во која ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Често се споменува теоријата дека СДСМ е неформално поделен меѓу т.н. заевисти и бранковисти, но дека претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ја имал ...
| | веќе видена | слични

П о прикаските за расколот во СДСМ кои ги форсираат , нормално, провладините медиуми, па демек иницијативите на одоброт на Црвенковски си се покажа и изворот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 492 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 186 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 131 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Ни со Заев ни со Црвенковски не сум разговарал за мој иден политички ангажман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: