ДИК делеше пратенички уверенија, од СДСМ не ги подигнаа

Социјалдемократскиот сојуз и официјално достави известување до Државната изборна комисија во кое наведуваат дека се откажуваат од мандатите што ги добиле како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се поголема е нервозата кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ откако не успеа нивниот обид преку пласирање на чувствителни информации да саботираат важна, ...
сите 425 | | | веќе видена

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
сите 100 | | | веќе видена

„Ако продолжи актуелниот тренд, ќе го преоптовари нашиот здравствен систем“, рече Јенс Шпан за Ројтерс. Индија објави досега највисока бројка на ново-заразени ...
сите 414 | | | веќе видена

Вакцината на „Астра Зенека“ во земјава нема да се дава на лица помлади од 60 години. Одлуката ја донесоа нашите здравствени власти откако го разгледаа ставот ...
сите 348 | | | веќе видена

Македонија трета во светот по бројот на починати од коронавирусот на 100.000 жители. Земјава се најде во светскиот врв според стапката на починати од ковид-19 ...
сите 541 | | | веќе видена

Франција денеска го премина прагот од десет милиони луѓе кои ја примија првата доза на вакцината за коронавирус. Тоа го изјави денеска премиерот Жан Кастекс, ...
сите 365 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК делеше пратенички уверенија, од СДСМ не ги подигнаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: