Спасот на државата е можен само преку коалиција во која ќе бидат и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ


Двојниот пораз на изборите во април 2014 година е последниот аларм за СДСМ за радикално престројување. Слични ѕвона предупредуваат дека опстанокот и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ се очајни и се обидуваат преку монтирани и лажирани документи, здружени со лице правосилно осудено за фалсификат и злоупотреби, со неважечки печат и ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија поднесе кривична пријава против Гордана Јанкулоска поради, како што велат од партијата, сериозни наоди дека Јанкулоска ...
| | веќе видена | слични

На 27 април граѓаните го дадоа најдобриот одговор на политиките на лаги, манипулации и подметнувања кои се единствената понуда и во моментов единственото нешто ...
| | веќе видена | слични

СДСМ од ВМРО ДПМНЕ и не очекува ништо друго освен на кривичната пријава против Гордана Јанкулоска за примени 80 илјади евра во кеш, да одговорат со закани за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителството не ја чекало оставката на поранешниот секретар на Владата Драги Рашковски за да побара негово приведување. Отворена е истрага по допрен глас за ...
сите 270 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасот на државата е можен само преку коалиција во која ќе бидат и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: