Македонија станува член на НАТО во септември?

Јасно зголемениот меѓународен интерес и притисок за решение, Грција и Самарас можат да го избегнат со префрлање на вината на Македонија – една партија не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Европската комисија (ЕК) без коментар за последната рунда на преговори меѓу Македонија и Грција за решавање на спорот за името, но порача дека останува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 120 | | | веќе видена

Јас сум сеуште на овој став, но проблемот е што Владата кон ова се однесуваше како чиста флоскула, а во позадина се одвиваше вистинска канонада на случувања ...
сите 125 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 216 | | | веќе видена

Грција од 15 јуни ќе ги отвори своите врати за туристи од 29 земји, објави денеска министерот за туризам, Хари Теохарис.На списокот на земји се Германија, ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија станува член на НАТО во септември?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: