Куп-трофејот како инспирација за Металург и за Работнички

Младинскиот Куп за младинците на тимот од Автокоманда. Младинците на Металург по изведувањето на пенал серијата во финалето од Купот на Македонија го победија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Младинците на Металург го освоија овогодинешниот младински Куп на Македонија, а воедно го одбранија истиот од претходната година, откако во денешното финале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 446 | | | веќе видена

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи објави видео со кое го повторува ставот дека Македонија е ...
сите 488 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Ангел Димитов вели дека не е исполнето ништо од договорот кој Македонија и Бугарија го потпишаа. Според него, има огромен застој по сите ...
сите 105 | | | веќе видена

Бизнис коморите од Македонија неделава ќе имаат средба со Владата во обид да ја разубедат да им ја наметне еколошката такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куп-трофејот како инспирација за Металург и за Работнички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: