Охриѓани и стружани ќе живеат 120 на час

Кинески „Синохидро“ продолжува со потпишувањето договори за ангажирање на македонски градежни компании во изведбата на двата нови автопати. После „Гранит“ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Покрај Гранит и Бетон, во изградбата на втората делница Кичево-Охрид, во изградбата на автопатот, се вклучува и градежната компанија ТРАНСМЕТ, објави порталот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 282 | | | веќе видена

Република Македонија претставува пример во регионот за тоа како се имплементираат европски реформи, но и како се промовираат европските вредности, што беше ...
сите 722 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава се лекуваат 701 пациент и има околу 1000 ...
сите 578 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 231 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 156 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро се извини за скапото промашување на пеналот против Челси на „Етихад“ во саботата, кој ако го ...
сите 240 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓани и стружани ќе живеат 120 на час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: