Новинарството доживува слободен пад


3 копии
4 копии

На Република Македонија и се случува недемократски системски крах. Во Македонија се загрозени сите основни демократски права, загарантирани со Уставот, ...
| | веќе видена | слични

На 3-ти Мај, Светскиот ден на слобода на печатот, новинарите во Македонија немаат причина за прославување затоа што слободата на изразување и независноста на ...
| | веќе видена | слични

Македонските новинари годинава немаат причина за одбележување на 3 мај - Светскиот ден на Слободата на медиумите. Како што истакнаа од Самостојниот синдикат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија не го одбележа 3 Мај меѓународниот ден на слободата на медиумите, бидејќи нема што да одбележи, велат од самостојниот синдикат на новинарите. ...
| | веќе видена | слични

Светот го одбележува 3 Мај, Меѓународниот ден на слободата на медиумите. Македонија не го одбележува. Затоа што нема што да одбележува. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 565 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 630 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 347 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарството доживува слободен пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: