„За власт Давам...” политичка комедија за нашата тажна реалност!

Македонија веќе одамна е приклештена во општиот молк и во информативен мрак. Во нашата земја се слуша само гласот на властодршците и дневно-политичките пораки. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 529 | | | веќе видена

Секој глас за ВМРО-ДПМНЕ е глас за опасност за враќање на режимот, изјави Јагода Шахпаска носителка во ИЕ 3 од СДСМ.„Од одлуката на секој од нас, зависи во ...
сите 460 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 305 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 261 | | | веќе видена

На 15 јули заедно со граѓаните ќе им порачаме на СДСМ и Заев, доста е за сите лаги и лажни ветувања, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, ...
сите 183 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, осудениот на девет години затвор во случајот „Рекет“, го објави писмото во јавност преку својот адвокат Сашо Дуковски кое беше прочитано од ...
сите 148 | | | веќе видена

Заев е единствена жртва на пранкери кој тврди дека знаел дека е сниман, но зборувал како да не знае и го навредува Макрон и ветува затворање на аеродроми ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„За власт Давам...” политичка комедија за нашата тажна реалност!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: