Каракамишева-Јовановска: Провидноста на сценариото на СДСМ е одамна очигледно

Чинот на враќање на мандатите е дел од едно поопсежно сценарио осмислено во потесни кругови на СДСМ за дестабилизирање на РМ, и за внесување на политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Ниту дел од неговите најблиски соработници немаат идеја зошто лидерот на најголемата македонска опозициска партија Зоран Заев игра за грчките интереси. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на СДСМ- Зоран Заев е категоричен- нема раскол во партијата. Според него, барањата за негова смена кои беа искажани на централниот одбор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 122 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 234 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 324 | | | веќе видена

На 14.07.2020 во 12.30 часот кај тунелите на магистралниот пат Удово – Демир Капија било забележано патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, во ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракамишева-Јовановска: Провидноста на сценариото на СДСМ е одамна очигледно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: